23MAR
Yüksek Bina İnşaatlarında İş Güvenliği

Yüksek Bina İnşaatlarında İş Güvenliği

İnşaat sektörü, gelişen teknoloji ile birlikte önemli değişiklikler yaşamaktadır. Önceki dönemlerde çok uzun süren işler, günümüzde makinaların ve özel inşaat malzemelerinin kullanılmaya başlanması nedeniyle kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Yine gelişen teknoloji ile birlikte bundan 100 yıl önce hayal edilemeyecek yükseklikteki binalar,  günümüzde inşa edilebilmektedir. Bu da yüksek bina inşaatlarında iş güvenliği ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

Günümüzde iş güvenliğinin göz ardı edilmesi nedeniyle birçok iş kazası gerçekleşmektedir. Bunlar arasında ölümcül sonuçlananları azımsanamayacak kadar çoktur. Bunun yanında bu kazalar ölümle sonuçlanmasa dahi kişilerin hayat boyu çeşitli hastalıklar ile yaşamalarına ya da sakatlıklara neden olmaktadır. Yaşanan bu iş kazalarını önlemek ve yüksek bina inşaatlarında iş güvenliğinin sağlanabilmesi için firmamız, iş güvenliği malzemeleri üretmektedir.

Proje Gereksinimlerine Uygun İş Güvenliği Malzemeleri

İş güvenliği malzemeleri konusunda aranan firma olarak, yüksek bina inşaatlarında iş güvenliği için projelere uygun olarak iş güvenliği malzemeleri üretmekteyiz. Bu malzemeler arasında inşaat taşıma sepetleri yer almaktadır. Bu inşaat sepetleri; özellikle deniz, hava ve yangın kurtarma çalışmaları için tasarlanan transfer platformlarıdır. Bu sepetleri, yüksek binaların ulaşılamayan yerlerine kolayca ulaşılabilecek şekilde tasarlar ve imal ederiz.

Sektöründe tercih edilen bir firma olarak, iş güvenliği için ürettiğimiz malzemeler arasında inşaat güvenlik koltukları da yer almaktadır. Üretimi gerçekleştirdiğimiz bu koltuklar sayesinde inşaatların tehlikeli noktalarında çalışan işçilerin güvenliği sağlanır. Özellikle çok yüksek alanlarda, balkonlarda, köşe ve birleşim yerlerinde yaşanabilecek kazalar için hayati önem taşıyan ürünler arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanında yüksek bina inşaatlarında iş güvenliği için ürettiğimiz malzemeler arasında alimak kapılar, malzeme taşıma kazanları ve can ip takma aparatı da bulunur. Kaliteli malzemelerden, proje gereksinimine uygun olarak ürettiğimiz iş güvenliği malzemelerinden alimak kapılar, özellikle çok yüksek irtifada üretilmesi gereken tüm projeler için uygundur. Yine modern iş güvenliği malzemelerinden biri olan malzeme taşıma kazanları ise her türlü malzemenin kolay ve hızlı bir şekilde, zor ve yüksek noktalara taşınmasını sağlamaktadır.

Tüm bunların yanında yüksek bina iş inşaatları iş güvenliği adına kullanılan malzemelerden can ipi takma aparatı da, çalışanların iş güvenliği için hayati önem taşıyan, yüksek üretim kalitesi ile sadece firmamız tarafından imal ettiğimiz ürünlerimiz arasında yer almaktadır.