23MAR
Çelik Yapı Teknolojilerinde Yatırımlarımız Devam Ediyor

Çelik Yapı Teknolojilerinde Yatırımlarımız Devam Ediyor

Yapıların inşasında kullanılan çelik konstrüksiyon; malzemelerinin tamamının çelikten imal edildiği, dayanıklı ve bir o kadar da güvenli yapı sistemleridir. Özellikle geniş açılara ve yüksekliğe sahip olan fabrika ve hangar gibi yapılar için tercih edilen bu sistemlerin yapımında kullanılan ekipman ve yöntemlerin güncel olması oldukça önemlidir. Sektörünün aranan ve önde gelen firmalarından birisi olan Asya Çelik Yapı olarak, çelik konstrüksiyon alanında teknolojiye olan yatırımlarımız devam etmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Projeleri İçin Teknoloji Yatırımları

Çelik konstrüksiyon, projelerinin baştan sona sıkıntısız bir şekilde tamamlanabilmesi için profesyonellik ve tecrübe en önemli şartlar arasında yer almaktadır. Asya Çelik Yapı, sektördeki tecrübesine ve profesyonelliğine ek olarak teknolojiye yaptığı yatırımlar ile mega projeler gerçekleştirmektedir.

Günümüzün popüler yapı sistemlerinden çelik konstrüksiyon, özellikle deprem bölgelerinde rağbet görmektedir. Çünkü bu malzeme, beton ve ahşap malzemelere göre çok daha hafiftir. Bunun yanında diğer yapı malzemelerine göre çok daha kısa sürede çok fazla zahmet çekmeden monte edilip sökülebilen bu malzemeler, doğal afetler sırasındaki meydana gelebilecek can kaybını da minimuma indirirler.

Çelik konstrüksiyon, geçmişte çok fazla rağbet görmese de, özellikle son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizde de yapıların inşası için yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan çelik konstrüksiyon, özellikle belli başlı yapı projelerinde tercih edilmektedir. Bunların başında ise; dev köprüler, yeni nesil teknolojiler ile donatılan stadyumlar, büyük sanayi tesisleri ve hangarlar sayılabilir.

Bu yapıların sağlamlık ve hafif olma özelliklerinin yanında bir diğer avantajı ise kolay sökülüp takılabilmesidir. Kolay bir şekilde monte edilebilen çelik konstrüksiyon yapılar, aynı zamanda sökülüp taşınabilmektedir. Defalarca sökülüp takılsalar dahi hiçbir zarar görmeyen bu yapıların çevreye de herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Çelik konstrüksiyon yapılar ile ilgili pek çok mega projeye imza atan firmamız, proje uygulamalarındaki başarısını çalışanlarının bilgisini eğitimler ile sürekli güncellemesi ve sektörel tecrübesine borçludur. Bunun yanında teknoloji yatırımlarına da hız kesmeden devam eden Asya Çelik Yapı, müşteri beklentilerindeki değişimi de takip ederek başarılı projelere imza atmayı sürdürmektedir.