23MAR
İstanbul Çelik Çatı Firmaları

İstanbul Çelik Çatı Firmaları

İnsanlık için ilk çağlardan bu yana en temel ihtiyaçlardan birisi, barınma ihtiyacıdır. Bunun için günümüze değin pek çok konut çeşidi inşa edilmiştir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte konutların inşasında kullanılan malzemelerde de değişiklikler meydana gelmiştir. Artık özellikle deprem riskine karşı konut yapımında daha hafif malzemeler tercih ediliyor. Yapılarda kullanılan, hem ekonomik hem de sağlam çatı malzemelerinin başında çelik çatı sistemleri gelmektedir. İstanbul çelik çatı firmaları arasında en çok tercih edilenlerden birisi olan Asya Çelik Yapı, sektördeki 25 yıllık tecrübesi ve modern teknolojiler ile anahtar teslim hizmet sunmaktadır.

Yeni Nesil Teknoloji ile Çelik Çatı İmalatı

Çelik çatı sistemleri, 20. Yüzyılın başlarından bu yana kullanılan ve gün geçtikçe daha da rağbet gören sistemlerdir. Diğer yapı malzemelerine göre çok daha dayanıklı ve güvenli olması nedeniyle tercih edilen bu malzemeler, aynı zamanda deprem riski yüksek yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle deprem bölgelerinde kullanılması ile can ve mal kaybı riskini en aza indirgeyen çelik çatı sistemleri günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. İstanbul çelik çatı firmaları arasında Asya Çelik Yapı, kaliteli ve güvenli çelik çatı imalatı gerçekleştirmektedir.

Çelik çatı sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar ise; fabrika ve imalathane binaları, hayvansal barınak ve ahırlar, askeri depolar, uçak hangarları, atölye ve otomobil tamirhaneleri gibi alanlardır. Daha pek çok alanda kullanım alanı bulan çelik çatılar, yapılara dayanıklılık katmaktadır. Bunun yanında yangınlara karşı da diğer çatı sistemlerine göre daha dayanıklı olan bu sistemler; fırtınaya ve şiddetli yağışlara karşı ahşap ve betonarme çatılara göre daha yüksek mukavemet gösterirler. Ancak çatı sistemleri arasında beton ve ahşap malzemeler tercih edildiğinde, doğal afetler sırasında çok daha büyük can kaybına meydana gelmektedir.

Asya Çelik Yapı, İstanbul çelik çatı firmaları arasında en çok bilinen ve tercih edilenlerden birisidir. Mega projelere imza atan firmamız, yeni nesil teknolojilere yaptığı yatırımlar, sektörel tecrübesi ve oluşturduğu takım ruhu ile proje uygulamalarında her geçen gün daha da büyük başarılara imza atmaktadır.