23MAR
İstanbul Çelik Konstrüksiyon Firmaları

İstanbul Çelik Konstrüksiyon Firmaları

Çelik Konstrüksiyon; tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten imal edildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan bölgelerde tercih edilen, geniş açılara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemlerine verilen isimdir. Bu çelik yapı sistemi daha çok fabrika binaları, spor tesisleri, depo ve atölyelerin inşasında kullanılmaktadır. İstanbul çelik konstrüksiyon firmaları arasında yer alan Asya Çelik Yapı olarak, sektördeki 25 yıllık tecrübesi ve yeni nesil teknolojilere yaptığı yatırımlar ile çelik konstrüksiyon konusunda tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır.

Çelik Konstrüksiyonda Uzman İş Gücü ile Anahtar Teslim Projeler

İstanbul çelik konstrüksiyon firmaları arasında kendisini kanıtlamış ve tercih edilen bir firma olan Asya Çelik Yapı, uzman iş gücü ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak sürekli güncellediği yeni nesil ekipmanları ile anahtar teslim projeler gerçekleştirmektedir. Firmamız, mega çelik yapı projelerine imza atmış, referansları oldukça güçlü bir çelik yapı firmasıdır. Bu referanslarımız arasında; dev köprüler, büyük sanayi tesisleri, yeni nesil teknolojiler ile donatılmış stadyumlar ve daha pek çok mega yapı yer almaktadır.

Ülkemizdeki kentleşmenin büyük çoğunluğunun 1. ve 2. derecede deprem bölgesi üzerinde yer aldığı düşünülürse, çelik konstrüksiyon yapıların önemi çok daha iyi anlaşılacaktır. Günümüze oranla geçmişte çelik konstrüksiyon yapılara olan talep oldukça düşüktü. Ancak çelik konstrüksiyonun hızlı, ekonomik, güvenli ve belli standartlara sahip olması bu yapılara olan talebin her geçen gün daha da artmasını sağlamıştır.

Çelik konstrüksiyon yapılar, hafif çelik ve ağır çelik konstrüksiyon olarak ikiye ayrılmaktadır. Prefabrik atölye ve depolar, hafif çelik konstrüksiyon yapılara örnek olarak gösterilebilir. Yine büyük açıklıklı fabrikalar, ağır çelik yapılar için bir örnektir. Bu yapılar; sağlam, montajı kolay, depreme dayanıklı ve tasarruf sağlamaları açısından büyük avantaj sağlarlar. Bunun yanında istenildiği zaman defalarca sökülüp yeniden monte edilebilirler. Sökülüp takılma işlemi ne kadar yapılırsa yapılsın, yapılar özelliğini kaybetmez ve çevreye herhangi bir zarar vermezler. Siz de İstanbul çelik konstrüksiyon firmaları arasında yer alan Asya Çelik Yapı ile çalışarak kalite ve güveni bir arada yaşayabilirsiniz.