23MAR
Çelik Konstrüksiyon Tercih Nedenleri Nelerdir?

Çelik Konstrüksiyon Tercih Nedenleri Nelerdir?

Dayanıklılığıyla birçok farklı alanda karşımıza çıkabilen ve dayanıklı olduğu kadar hafif olmasıyla da depreme dayanıklılık açısından çok tercih edilen bir malzeme olan çelik, günümüzde bu özellikleriyle yapılarda, depolarda, çatılarda, yapılarda vs. her alanda kullanım açısından sayıca artışa uğramıştır. Çelik konstrüksiyon, özellikle deprem tehdidi içeren bölgelerde kullanılan, bütün yapılarının ve bütün taşıyıcı sistemlerinin yapı malzemesinin çelik olduğu, geniş açı ve yüksekliğe sahip olan çelik yapı sistemleridir. Çelik yapıların oluşturduğu sistemlerin kullanımının artışı ile çelik konstrüksiyon firmaları da sayıca artış göstermiştir ve bu alanda rekabet meydana gelmeye başlamıştır. Bu çelik yapı sistemleri yani çelik konstrüksiyonlar genellikle depolarda, spor salonlarında ve de atölyelerin inşasında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra depreme karşı olan korkunun, deprem bölgesinde olan ülkemizde artması da insanları çelik yapılara yöneltemeye başlamış ve yeni binaların yapılarında da bu sistemler tercih edilmeye başlanmıştır.

Çelik Konstrüksiyon Kullanımının Avantajları Nelerdir?

 

     Tamamen çelik hammaddeli yapılardan oluşan sistemlere konstrüksiyon adı verilmektedir. Çelik yapılar neden bu kadar revaçta olmaya başladı? Çelik konstrüksiyon firmaları sayıca neden arttı? Bütün bunların cevabı aslında aynı şeye çıkmaktadır. Çelik konstrüksiyon yani çelik yapılı sistemler maliyet uygulama ve kullanım dayanıklığı gibi bir çok avantaja sahiptir ve bu nedenle de çok tercih edilmeye başlamıştır. Çelik konstrüksiyon firmaları arasında adından söz ettirmeyi başaran Asya Çelik, müşterilerine kaliteli ve sağlam yapılar sunarken, çelik konstrüksiyon ürünler ve uygulama aşamalarını tek sözleşmeyle maksimum güvenceyle sağlamaktadır.     

       Çelik yapıların avantajlarından bahsedecek olursak en başta tabi ki çeliğin en çok tercih edilme sebebinden başlamalıyız. Çelik hem dayanıklı hem de hafif bir madde olduğu için, özellikle depreme dayanıklı binaların iskeletinde çokça tercih edilmektedir. Bütün bunların yanı sıra maddi kazanç ve zamandan kazanç bakımından da çok büyük avantajlara sahiptir. Fabrikada bilgisayar programları üretilen çelik malzemeler, inşaat alanına yani şantiyeye getirilerek bir yapboz misali birbirine direkt olarak takılabilmektedir. Böylelikle zamandan da büyük kazançlar sağlanmaktadır. Ayrıca kısa sürede yapılacak olan işlemler için işçi sayısı da azalacaktır, böylelikle de maddi olarak kazanç sağlanmış olur. Çelik konstrüksiyon firmaları, çelik yapıların gelecek için önemli bir malzeme olduğu ileri görüşlü düşünceleri ile fark edebilmiş ve çelik üzerine çok üretim gerçekleştirmiştir.

Asya Çelik ve Çelik Konstrüksiyon

      Dayanıklılığı ve hem ekonomiye hem de zamana karşı sağladığı avantajları ile tercih edilen çelik yapılar birçok yapıda kullanılmaya başlamıştır. Çelik konstrüksiyon yani çelik yapı sistemleri, çelik konstrüksiyon firmaları tarafından ön plana çıkarılmış ve sayıca artan bu firmalar arasında rekabet meydana gelmiştir. Uzun yıllardır bu alanda bulunan, yeni nesil teknoloji ile üretim sağlayan, kalitesi yüksek olan üretimler gerçekleştiren, güncelliği hep takip etmesi ile uluslararası açılabilmiş olan Asya Çelik uzun yıllardır aynı ekiple çalışarak piyasaya sıkı sıkı tutunarak adından da hep iyi şekilde bahsettirmeyi başarmıştır. Çelik konstrüksiyon firmaları arasından sıyrılıp, adını çokça insana duyurmayı başarmış olan Asya Çelik ile yapılarınız daha kaliteli olacaktır.