Trapez Sac Kaplama

Trapez sac ısı izolasyonu gerekmeyen veya iki ayrı metal kaplama arasına taşyünü yada camyünü dolgulu olarakta ısı izolasyonu uygulamalarında çatı ve cephe kaplaması olarak kullanılabilir.

Trapez sac kaplama işlemleri, yüksek işçilik deneyimi ve uygulama yeterliliği gerektirir. Ekip kadromuzda özellikle branşlarında uzman teknik ekipler, profesyonel montaj uygulama becerilerine sahiptirler. Uygulama yapılacak proje detayları önceden yapılan teknik analizler sonucunda, gerekli olan sac özelliklerinin ve montajda dikkat edilmesi gereken hassas verilere detaylar belirlenir. Montajlanacak alanın sac konumunun rüzgârı karşılama yönünden, rüzgâr durumuna göre ve detayların gerektirdiği miktarda montajda kullanılacak vida adedine kadar titiz ayrıntıların ince hesaplanması gerekir. Trapez sac montajı, rüzgârın hâkim olarak estiği yönün tersi istikamette yapılmalıdır.

Çatı trapez sac kaplamalarında, çok sık karşılaşılan olası sızıntıları engellemek için montajlar, semer ile birlikte adveden yapılmalıdır. Semer seçilirken kullanılacak trapez formuna uygun, montaj sırasında zarar görmeyen ve özelliğini yıllarca kaybetmeyen semerler tercih edilmelidir. Semer kullanılmayan çatı uygulamalarında, vidaların sızdırmazlık contalarının çapı, teknik personel tarafından tespit edilen uygun ölçü ve çaplarda olmalıdır.

Trapez sacın delinmesi sırasında bağlantı elemanlarının çıkardığı metal çapaklar hava şartları nedeniyle paslanmalara neden olacağından, bu atıklar süpürülmeli ve çatı yüzeyinden temizlenmelidir. Trapez sac kaplama uygulamalarında, iş güvenliği protokollerinin de üst düzeyde uygulanması gerekir. Montaj uygulama ekibinin yüksek risk barındıran özellikle çatı sac kaplama projelerinde deneyimli ekiplerden oluşturulması gerekir.

Sahip olduğumuz deneyim ve üretimini yaptığımız iş güvenlik ürünleriyle Trapez Sac Kaplama uygulamalarında yüksek deneyim ve başarıya sahibiz. 

Trapez Sac Kaplama Foto Galeri