Kenetli Çatı Kaplama

Çelik çatı sistemlerinde sahip olduğumuz yeterlilik ve bu teknolojileri kullanabilen uzman mühendis kadrolarlarımızla beklentileri karşılayan çözümler üretiyoruz.

Çelik çatı sistemlerinde sahip olduğumuz yeterlilik ve bu teknolojileri kullanabilen uzman mühendis kadrolarımızla beklentileri karşılayan çözümler üretiyoruz.

Kenetli Çatı Sistemleri, Bakır Kenet, Alüminyum Kenet, Boyalı Galvaniz Sac Kenet ve Titanyum Çinko Kenet sistem çeşitliğiyle, konut projelerinde, sosyal tesisler ve sanayi tesislerinde, Düşük eğimli çatı kaplamalarında, dairesel ve tonoz kesitli çatı kaplamalarında proje göre uygulanabilmektedir.

Metal Kenet çatı ve cephe sistemleri, teknolojinin hızlı gelişiminin desteğiyle, çatı ve cephe çözümlerinde tasarımcılara ve uygulayıcılara büyük kolaylıklar ve esneklikler sunmaktadır.

Kenetli çatı kaplama uygulamalarında, uzun yıllara dayanan proje deneyimlerimiz, eğitimli ve deneyimli ekiplerimizle çözüm ortağınız olmaya hazırız. Uygulamalarımızın tamamında yüksek güvenlik protokolleri uygularken, geliştirmiş olduğumuz iş güvenliği ürünleriyle de kaza risklerini minimuma indiren proje teslimleri geliştiriyoruz.

Asya Çelik Yapı ve Makine Sanayi, yüksek irtifalarda proje üretme tecrübesini, endüstri tesisleri ve konut projelerindeki başarısını, Kenetli Çatı Sistemleri uygulamalarıyla da çalıştığı firmalar için geliştirmiştir. Özellikle yüksek güvenlik eğitimi almış deneyimli ekipleri, yeni nesil montaj ekipmanları ve iş güvenliği ürünleriyle sektörün tercih edilen firma kimliğini oluşturmuştur.

Kenet Çatı Kalama Sistem Detayı:


1-      Çelik Konstrüksiyon

2-      Çelik Aşık Profilleri

3-      Trapez Panel

4-      Buhar Dengeleyici

5-      Taşyünü  

6-      Z Profil  

7-      OSB   + Buhar Kesici

8-      Özel Klipsler Tutucu

9-      Kenet Sacı

Kenetli Sistem Çatı Kaplaması Nasıl Yapılır?

Mevcut çelik konstrüksiyon üzerine RAL 9002 boyalı 27/200 TRAPEZ 0,50-0,60-0,70 mm kalınlıkta boyalı galvanizden mamul trapez sac monte edilir. Daha sonra nem bariyeri(reklefte örtü) serilir. 61cm ara ile 5-6-8-10 cm yuksekliğinde,1.50mm kalınlığında galvanizden Z profiller monte edilir. Daha sonra aralarına 5-6-8-10 cm yüksekliğinde ortalama 80 kg/m3 yoğunlukta taşyünü levhalar serilir.11- 15 veya 18mm kalınlığında OSB2 veya 3 yonga levha monte edilir. Üzerine buhar dengeleyici örtü serilir. Son olarak da Boyalı RAL, boyalı galvanizden 0,60-0,70 mm  kalınlıkta 500 mm genişlikte kenet tavaları gizli klipslerle monte edilir ve el aleti yardımı ile birbirine kenetlenerek çatı montajı sonlandırılır.

Mahyadan saçağa veya dereden dereye tek parça halinde monte edilen kenet tavaları %100 su yalıtımı sağlamaktadır.

Kenetli Çatı Kaplama Foto Galeri