Hilltown Alışveriş Merkezi

İstanbul Küçükyalı’da bulunan Hilltown Alışveriş Merkezi, yeni nesil alışveriş merkezi kategorisinde yer alıyor.

Proje Adı: Hilltown Alışveriş Merkezi

İşveren: Rönesans Holding

Bölge: Maltepe Küçükyalı-İstanbul

Proje Kapsamı: Rönesans Gayrimenkul ‘ün İstanbul Küçükyalı semtinde hayata geçirdiği ve toplamda 200 markanın yer alacağı Hilltown AVM projesi, İstanbul'un önde gelen AVM'leri arasında yer alacak. 250 milyon Euro yatırım bedeline sahip Hilltown Alışveriş Merkezi Projesinde Firmamız, 25 yıllık çelik yapı sektörü tecrübesiyle, projenin çelik imalat ve montajlarını gerçekleştirmiştir.

İstanbul Küçükyalı’da bulunan Hilltown Alışveriş Merkezi, yeni nesil alışveriş merkezi kategorisinde yer alıyor. Rönesans Gayrimenkul konsept kurgusu bakımından Türkiye’de bir ilk olan Hilltown projesiyle yeni bir cazibe merkezi oluşturuyor. Ziyaretçilerin Adalar manzarasına karşı konumlanan restoranlarda, alışveriş caddelerinde ve açık alanlarda oturup vakit geçirebilecekleri şekilde dizayn edilen Hilltown, yıllık 15 milyon ziyaretçi kapasitesine sahip. Konsept mimarisi Amerikalı mimarlık ofisi Elkus Manfredi Architects imzası taşıyan proje, sahip olduğu Adalar manzarası, neoklasik mimarisi, kolay ulaşılabilir lokasyonu, seçkin markaları, alışveriş caddelerinde konumlanan cafe, restoran ve eğlence alanlarıyla misafirlerine yeni bir yaşam deneyimi sunuyor.

63 bin metrekare kiralanabilir alanı ve yaklaşık 2 bin metrekare eğlence alanı olan Hilltown’da 192 adet mağaza, 12 sinema salonu, 40 adet cafe/restoran ve 2 bin 400 araçlık otopark bulunuyor. İstanbul’un yoğun temposundan sıkılmış metropol insanının nefes alabileceği alışveriş ve eğlence kasabası konsepti hedeflenerek oluşturulan Hilltown, adını mimari özellikler ile birlikte küçük bir şehri andırması sonucunda aldı.

Hilltown Alışveriş Merkezi Foto Galeri